FreeKings Forum Dünyasına Hoşgeldiniz
Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz
FreeKings Forum By.P!sSToN Saygılarımla
Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz
FreeKings Forum By.P!sSToN Saygılarımla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gediz'Li Gençlerin Yeni Mekanı

FreeKinqS Mekanına Hoş Geldiniz Gençler

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» İp Msn Hack %99,99,99
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimePerş. Tem. 02, 2009 5:59 pm tarafından x-RaY

» Karikatur yapma programı
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 9:42 pm tarafından Misafir

» Microsoft Güvenlik Bülteni
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 12:12 pm tarafından Misafir

» 500 ADET Avatar
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 12:07 pm tarafından Misafir

» Web sitesi tasarım programları
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 12:06 pm tarafından Misafir

» Graffiti Studio
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 12:05 pm tarafından Misafir

» Bütün Şifre Kırıcılar(Dev Arşiv)
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 11:50 am tarafından Misafir

» MSN-saldırı programı
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 11:49 am tarafından Misafir

» Sevmediğin internet kafeyi gümlet
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 11:48 am tarafından Misafir

En iyi yollayıcılar
FreeKinqS
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} I_vote_lcapSMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} I_voting_barSMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} I_vote_rcap 
x-RaY
SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} I_vote_lcapSMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} I_voting_barSMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} I_vote_rcap 
ERAT
ßy_Lews
Muslim-Hacker
By_Rustem
X3L0R
byn_facia_lady
By_ZeRo0KingS
Warrior
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Istatistikler
Toplam 54 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: bilal

Kullanıcılarımız toplam 336 mesaj attılar bunda 243 konu
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 32 kişi Çarş. Tem. 31, 2013 10:25 am tarihinde online oldu.

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım}

YazarMesaj
Misafir
Misafir

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Empty
MesajKonu: SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım}   SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 2:34 am

EVet arkadaşlar vereceğim adresten smf forum kurulumu indiriyoruz.Sonra onu farşivden çıkarıyoruz.

SMF Kurulum Download : http://rapidshare.de/files/44847549/smf_1-1-7_install.zip.html

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf12hz

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf29ux

Upload Yapıyoruz. Tabi bu uploadu verdiğim arsivden çıkardığımız dosyaları ftp veya paralı aldığınız siteye atıyoruz.

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf43uh

Suanda smf forumu yüklemeye hazırız.

Öncelikle forumuzun yükleme scriptine giriyoruz

http://www.xn--siteadnz-ykbb.com/smfyi_kurdugunuz_dizin/install.php

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf51af

Bu ekranda sisteme FTP bilgilerimizi gireceğiz. Herşey Türkçe olduğundan çok detaylı anlatmayacağım ama yine de seçeneklerin üzerinden bir kez geçeyim.

Kullanıcı Adı ve Şifre: FTP'ye giriş yapabilmek için gerekli kullanıcı adı ver şifre (bunları daha önce belirlemiş olmanız lazım, çünkü bu kullanıcı adı ve şifre ile hostumuza girdik ve dosyaları upload ettik. Bu da aynı şifre olacak)

Kurulum Dizini: evet, arkadaşlar, burası biraz sorunlu bir bölümdür. Öncelikle burasını elimden geldiğince detaylı olarak açıklayacağım. Açıklaması 2. sayfada ve resimli olacak, eğer kurulumda sorun çıkıyorsa LÜTFEN 2. Sayfayı okuyun.

Bu basamak ne içindir? Bu basamak kurulum için bazı gerekli dosyaları yazılabilir yapmak için gereklidir (yani CHMOD ayarı yapmak içindir)

Bilgilerimizi giriyoruz, BAĞLAN tuşuna basıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran çıkıyor.

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf64nl

Burada bilgilerimizi dolduruyoruz.

Forum ismi: Forumuzun ismi (örn: turkceforum )

Forum Adresi: otomatik tanınacaktır.

Gzip çıktısı: Forumumuzu hızlandırmak için sayfa çıktılarını gzip ile sıkıştıracaktır. Gözle görülür hızlanma yaratır, Ama bunun için işaret kutusunun altındaki "tıkla" yazan yere basarsanız, sunucunun GZIP desteği olup olmadığını kontrol edecektir forum yazılımımız. (eğer Lycos Tripod kullanıyorsanız, GZIP desteği vardır)

Veritabanı Oturumu: Bu seçeneği seçtiğimiz zaman forumumuz daha güvenli olacaktır. Seçili bırakıyoruz.

şimdi MySQL ayarlarına bakalım:

Sunucu Adresi: MySQL sunucumuzun adresi (Lycos Tripod kullanıyorsanız, localhost)

Kullanıcı Adı: Database için kullanıcı adı (Lycos Tripod için kullanıcıadı şeklindedir)

Parola: DB için gerekli parola (Lycos Tripod kullanıyorsanız, boş bırakın)

Veritabanı Adı: Database ismi (Lycos Tripod kullanıyorsanız, kullanıcıadı_uk_db şeklindedir)

Tablo Öneki: aynen kalmasında hiç bir sakınca yoktur (eğer daha önce aynı database'ye bir SMF forum kurmamışsanız tabii, yoksa değiştirin)

En sonunda sağ alt köşede bulunan İLERLE tuşuna basıyoruz...

Karşımıza böyle bir ekran gelecektir.

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf71sn

Burada forum için admin (yönetici) hesabı yaratacağız. Bütün alanları dolduruyoruz. ve sonunda MySQL şifremizi (Lycos Tripod kullanıyorsanız, boş geçebilirsiniz) yazarak sağ alt köşede olan BİTİR tuşuna basıyoruz.

Daha sonra karşımıza böyle bir ekran gelecektir.

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Smf85yy

İşte bu kadar...Ama siz Frezilla'a kullanın. Frezilla virüs toplamaz ve daha güvenli süresizdir..

LÜTFEN EMEĞE SAYĞI...

FreeKinqS
Yönetici
Yönetici
FreeKinqS

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Empty
MesajKonu: Geri: SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım}   SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım} Icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 11:08 am

Ellerine saglık WOes
http://freekings.yetkinforum.com

SMF - Simple Machines Forum Kurulumu {Resimli Anlatım}
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» vBulletin kurulum Resimli anlatım
» sata hdd nasıl bağlanır (resimli anlatım)!
» Ücretli Post İstekleri ve Site Kurulumu Yapanlar İçin Şablon (Okumadan Konu Açmayın)